Mehhatroonika
Sind huvitab töö kõrgtasemel nutikate süsteemide, robottehnika ja autonoomsete seadmete ning tehisintellekti juhitavate süsteemidega? Tahad mõista tehnilisi süsteeme nii teoorias kui praktikas ja luua veelgi nutikamaid seadmeid? Sel juhul oled õiges kohas.
Mehhatroonika on sünergia infotehnoloogiast, elektroonikast, optikast ja mehaanikasüsteemidest ning üks dünaamilisemaid tehnikasuundi maailmas. Selle eesmärk on tehniliste süsteemide funktsionaalsete võimaluste täiustamine uute infotehnoloogiliste vahenditega ja uutel põhimõtetel töötavate seadmete loomine, rakendades tehisintellekti ja uusi andurite põhimõtteid ümbruse paremaks tajumiseks ja seadmete juhtimiseks programmeeritava elektroonika abil. Tuntud näited mehhatroonikasüsteemidest on robotid ja mitmesugused automaatikaseadmed nii kodus kui ka ettevõtetes, kus on rakendatud tänapäevaseid IT- lahendusi.
IT-lahendused ja tarkvara integreerimine seadmetesse nii tööstuses kui ka sotsiaalsfääris muutub järjest olulisemaks, samuti IT, elektroonika ja mehaanika sügav integratsioon. Mehhatroonika paneb need kolm kokku ja nii sünnivadki arukad tulevikusüsteemid.
Olulised erialaained on näiteks: automaatikavahendid, mehhatroonikasüsteemide modelleerimine, mikroprotsessorsüsteemid, kaasaegne robotitehnika ja robootika, andmehõivesüsteemid, tarkade asjade võrgud, rakenduslik andmeside, küberturbe põhialused, arukad juhtimissüsteemid, raalintegreeritud tootmine, tootmise planeerimise ja juhtimise süsteemid, masinnägemine, biosensoorika, säästev energeetika, jätkusuutliku energeetika alused.
Õppetöö toimub inglise keeles. Õppekaval on 13 sihtstipendiumiga õppekohta. Sihtstipendium katab õppemaksu nominaalajal nominaalkoormusega õppimise korral. Sihtstipendiumid määratakse vastuvõtu pingerea alusel.
- Õppekaval on ka partnerülikoolid, kuhu saad soovi korral minna vahetusõpingutele:
- Munich University of Applied Sciences, Saksamaa
- Sigma Clermont Engineering Graduate School, Prantsusmaa
- Chalmers University of Technology, Rootsi
Tüüpõpingukava
Tutvu mehhatroonika õppekavaga
Õppekava
ÕppetaseMagistriõpe
Õppe kestus2 aastat
TeaduskondInseneriteaduskond
Õppekava maht120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpedoktoriõpe
Õppekorraldus
Keel ja vorminglise keel
statsionaarne õpe
Koormusnominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Vastuvõtt1. jaan - 4. juuli avalduste esitamine SAISis, kohapeal 25. juuni - 4. juuli
TingimusedTalTechi sisseastumistingimused
Eri valdkondade teadmistes orienteerumise ja seostamise oskus koos innovaatilise mõtlemisvõime ning ettevõtlikkusega on see, mis tagab edu tulevikus. Mehhatroonika eriala vilistalased on edukad nii suurettevõtete arendustegevuses kui ka ettevõtluses start-up’ide arendamisel
Mehhatrooniku eelistatud töökohad on automaatika-, robootika ja elektroonikaspetsialistidena, samuti tootmises automaatseadmete, tehnoloogiliste liinide ning robotite ekspluatatsiooniinseneride või ettevõttejuhtidena.
Mehhatroonikul on kõik eeldused edukaks karjääriks kiirelt arenevates, uutele lahendustele orienteeritud ning paindlikes firmades. Neid vajatakse paljudes ettevõtetes, nagu näiteks AS ABB, AS Ericsson Eesti, IPTE Automation OÜ, Festo Oy AB, AS Tech Group, AS Harju Elekter, Eesti Energia, jpt.
Edukad vilistlased
Kristjan Maruste - ettevõtte CoModule asutaja, endine TTÜ FormulaStudent liider, USA majandusajakirja Forbes poolt valitud 2015. aastal 10 maailma tööstuse valdkonna edukaima noore sekka.
Rainer Sternfeld - firmade Planet OS ja MarineExplore kaasasutaja USAs, VP of Strategic Projects at Intertrust, The Atlantic Council Millennium Fellow 2017, endine ABB Baltikumi arendusjuht ja GrabCAD nõukogu liige.
Madis Uuemaa - ettevõtte Smart Load Solutions asutaja, USA majandusajakirja Forbes poolt valitud 2015. aastal 10 maailma teaduse ja tervise valdkonna edukaima noore sekka.
Miks õppida just TTÜs?
- Hands-on osakaal õppes on suur. Tudengite käsutuses on mitmed kaasaegsed laborid – tööstusrobootika ning robotite juhtsüsteemide labor, autonoomsete süsteemide labor, mehhatroonikasüsteemide labor, masinnägemise labor ning arvutiklass ja töökoda.
- Õppe- ja arendusprojektideks on pakkuda suur valik erinevaid roboteid.
- Võimalus omandada korraga kaks magistridiplomit – Double Degree programmiga, TTÜ ja ITMO ülikooli (St. Peterburg) koostöös.
- Magistrikraad võimaldab saada mehhatroonikainseneri esmaskutse kvalifikatsiooni.
Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedasel erialal
Kandideerimise nõuded:test
Õppekohti:lävendipõhine vastuvõtt
Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv:10
Künnis:õppekoht on garanteeritud, kui testi tulemus on vähemalt 5 punkti
Vastuvõtu peaspetsialist
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee
Programmijuht
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele
ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Mart Tamre
620 3202
mart.tamre@ttu.ee