Vastuvõtt 2018
Tutvu TTÜ 2018. aasta sisseastumistingimustega!
- Avaldusi ja dokumente saab SAISis esitada alates 25.06 kuni 04.07.
- Kui riiklikest registritest vajalikke andmeid SAISi ei tule, siis saab avaldusi ja dokumente tuua ka TTÜ peamajja Tallinnas Ehitajate tee 5, ruumis U05-104 tööpäeviti kell 10.00-15.00.
- Pane tähele! 04.07 lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii kohapeal kui SAISis.
TTÜ-sse kohapeale tulles on vaja esitada järgnevad dokumendid:
- keskharidust tõendava dokumendi originaal ja koopia (koopiaid saab tasu eest teha ka kohapeal)
- kui erialal on see nõutud, siis riigieksamitunnistus*
- pass või ID-kaart või elamisloakaart*
- välismaal Eesti keskharidusele vastava haridustaseme omandanud sisseastujal Eesti ENIC/NARIC Keskuse hinnang ja soovitus
* Sisseastuja, kes on keskkooli lõpetanud pärast 2004. aastat, vajab eesti.ee portaalist riigieksamite tulemuste päringu tegemiseks ka ID-kaardi paroole.
Kui tuled TTÜsse dokumente tooma, soovitame enne SAISis avalduse ära täita. Sel juhul läheb kohapeal kogu protsess hoopis kiiremini.
Pane tähele! Tasulisse õppesse tulla soovijad peavad enne õppekoha kinnitamise võimaluse saamist sõlmima õppekulude hüvitamise lepingu. Täpsem info selle kohta, kuidas seda teha saab, edastatakse kandidaadile SAIS-i kaudu pärast avalduse esitamist.
13.07 - SAIS-is avaldatakse bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppesse vastuvõetute nimekirjad. Pärast seda peab kandideerija kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama. Kui õppima tulek jääb kinnitamata, määratakse kandidaat automaatselt loobunuks ja ta jääb oma õppekohast ilma!
Oluline teada
- Sisseastumisel saad esitada kaks avaldust.
- Kõrghariduse esimesse astmesse (bakalaureuse-, rakenduskõrgharidusõppesse ja integreeritud õppesse) kandideerimine käib keskhariduse või sellele vastava kvalifikatsiooni alusel. Kui avaldust esitades riiklikest registritest vastava haridusastme kohta infot ei tule (kool lõpetatud enne 2004. a), tuleb originaaldokument toimetada ülikooli vastuvõtuperioodi jooksul.
- Avaldust esitades pead kohe valima ka õppekoormuse.
- Kandideeritakse ühes pingereas vastavalt sisseastumistingimustele, sõltumata õppevormist või koormuse valikust.
- Kõikidel eestikeelsetel õppekavadel ning inglisekeelsete õppekavade sihtstipendiumitega kohtadel tähendab täiskoormuse valimine õpingute alustamist tasuta õppes ja osakoormuse valik tähendab õpingute alustamist tasulises õppes. Loe täpsemalt!
- Kaugõppesse ja statsionaarsesse õppesse kandideeritakse ühes pingereas, kehtivad samad koormusnõuded. Kui eriala on võimalik õppida nii statsionaarses kui kaugõppes, saad avaldust täites valida, millises vormis õppida soovid.